Dom z duszą i ogromnym potencjałem -widok na Ślężę

Sobótka
259 000 zł
  • ID: 3461
  • Published: 18 lipca, 2022
  • Last Update: 18 lipca, 2022
  • Views: 364

Szczegóły oferty

Lokalne biuro Ślężańskie Nieruchomości przedstawia Państwu ofertę na zakup dużego, przedwojennego budynku mieszkalnego (z wydzieloną, nieużywaną częścią usługową) do generalnego remontu, położonego we wsi Księginice Małe w gminie Sobótka, nieopodal góry Ślęży.

Dom położony na działce o powierzchni 900 metrów kwadratowych, o kształcie rozciągniętego trójkąta. Od strony południowej z działką graniczy strumień.

Budynek o powierzchni około 230 metrów kwadratowych, zbudowany z cegły i kamienia, dach pokryty częściowo skandynawską blachodachówką Rautaruukki, częściowo dachówką ceramiczną.

Betonowe, stylowe schody z ozdobną balustradą prowadzące na piętro w dobrym stanie.

Ogrzewanie domu za pomocą 4 pieców kaflowych w pokojach oraz 2 kuchni kaflowych, dodatkowo na piętrze znajduje się wędzarnia.

Dom posiada studnię z pompą typu abisynka. Budynek w trakcie przyłączania do sieci kanalizacyjno-wodociągowej. Okna wychodzą na 4 strony świata, na zachód widok na górę Ślężę. Od strony południowej piwnica częściowo wchodząca pod budynek, której strop stanowi jednocześnie taras, poniżej którego płynie strumień.

Do budynku przylega duża kamienno-ceglana stodoła z drewnianym poddaszem, do adaptacji na garaż / warsztat.

PARTER:
od ulicy 2 osobne wejścia – jedno do lokalu usługowego o powierzchni około 40 metrów kwadratowych (2 pomieszczenia, w lokalu dawniej znajdował się sklep), drugie do części mieszkalnej. W niej korytarz z betonowymi schodami prowadzącymi na piętro, 2 kuchnie z kuchniami kaflowymi, w tym jedna ze spiżarnią, łazienka wraz z niewielkim pomieszczeniem gospodarczym, duży pokój z piecem kaflowym. Z korytarza drugie wyjście na zewnątrz prowadzące na taras i ogród.

PIĘTRO:

Przestronny hall z wędzarnią oraz drewnianymi schodami prowadzącymi na poddasze. Z hallu wejście do 4 pokojów – jednego mniejszego oraz do 3 dużych z piecami kaflowymi, o powierzchni około 20-22 metrów kwadratowych każdy. Do każdego z 3 dużych pokojów przylegają dodatkowe, osobne pomieszczenia z oknem o powierzchni około 8 metrów kwadratowych (garderoby, do ew. zaadaptowania na łazienki).

PODDASZE: 

Obecnie pełni funkcję strychu, jest wysokie – możliwość adaptacji na kolejne pomieszczenia użytkowe.

W pobliżu sklep, kościół, przystanek autobusowy.

Zorganizowane dowozy dla dzieci do szkoły – 2 km.

6 km do stacji PKP, wznowienie kursów na trasie Świdnica – Wrocław od grudnia 2021.

9 km do drogi krajowej nr 35,

8 km do drogi krajowej nr 8 – do roku 2028 planowane jest przebudowanie drogi nr 8 na drogę ekspresową S8 (odcinek Wrocław – Kłodzko).

6 km do Sobótki, w której znajdują się, kino, liceum ogólnokształcące, przychodnie i pogotowie ratunkowe oraz liczne sklepy i lokale usługowe.

Zgromadzone wszystkie dokumenty do zawarcia aktu notarialnego. Dla zainteresowanych wyrys i wypis z planu zagospodarowania przestrzennego.

 

OFERTA BEZPOŚREDNIA z klauzulą wyłączności.

Więcej informacji udzieli:

Aleksandra Dydyna 6676647417 

Agata Stępniowska 577 883 880

 

Oferty zamieszczone na stronie  internetowej przygotowywane są na postawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela. Weryfikujemy je i sprawdzamy, jednak wszelkie informacje w nich zawarte mogą ulegać aktualizacji, w związku z czym nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.